Salon jest sercem domu i centrum życia rodzinnego. To przestrzeń dla odpoczynku i relaksu, która łączy domowników. Salon pełni także rolę reprezentacyjną, bo to właśnie w tym pokoju zwykle przyjmujemy gości. Połączenie tych funkcji nie jest proste, ale warto poświęcić czas i uwagę na stworzenie idealnego projektu – dzięki temu salon stanie się miejscem, w którym domownicy i goście będą czuć się dobrze. Pięknie i stylowo urządzony salon powinien być ukoronowaniem wystroju całego domu, a jego funkcjonalność i wygoda są tak samo ważne jak estetyka.

Urządzając pokój dzienny…

Podczas urządzania salonu musimy podejmować wiele decyzji – zdecydować się na stylistykę, wybrać kolory i sprzęty, dobrać dodatki i elementy wykończenia. Czasem wymaga to długich poszukiwań, ale w przypadku salonu na pewno nie będziemy żałować czasu poświęconego na stworzenie doskonałego planu. Bardzo często jest to najbardziej klasycznie urządzona przestrzeń w domu. Lubimy, aby nawet nowoczesny salon był przytulny i klimatyczny. Nawet wtedy dobrym pomysłem jest postawienie na jeden element, który wyróżni wnętrze, nada mu stylu i indywidualnego charakteru. To sposób, aby ożywić pomieszczenie i podkreślić indywidualizm. Taka „kropka nad i” sprawi, że salon będzie robił wrażenie na gościach, a jednocześnie wciąż będziemy się w nim czuć jak u siebie. Deski opalane ogniem na ścianie w salonie są oryginalnym pomysłem, który świetnie pasuje do tego pomieszczenia.

Deski ścienne w salonie

Deski opalane drewnem powstają z wykorzystaniem tradycyjnej japońskiej techniki Shou Sugi Ban. Ta metoda obróbki drewna sprawia, że drewno staje się bardziej wytrzymałe i trwałe, dobrze izolują ciepło, ale nie tylko. Dzięki opalaniu deski zyskują nowy, niepowtarzalny wygląd. Mistrzowie techniki Shou Sugi Ban potrafią stworzyć niezwykłe, jakby płomieniami i barwnikami malowane wzory. Deski opalane ogniem mogą mieć gładką fakturę albo wprost przeciwnie – wyraźna, podkreślona przez płomienie struktura daje im naturalny, autentyczny wygląd. Deski opracowane z użyciem techniki Shou Sugi Ban pasują do różnego rodzaju aranżacji. Wyglądają dobrze we wnętrzach urządzonych we wschodnim stylu, świetnie komponują się ze stylistyką skandynawską lub rustykalną. Deski w jasnym kolorze podkreślą klimat klasycznego, tradycyjnego wnętrza, ciemne deski komponują się z minimalizmem i nowoczesnymi pomieszczeniami.

Chcesz, żeby salon miał wyjątkowy klimat? Dzięki temu, że drewno chłonie i oddaje wilgoć, we wnętrzu tworzy się korzystny mikroklimat. Wykończone deskami opalanymi ogniem pomieszczenia są przez to nie tylko piękne, ale i dobre dla zdrowia.